Popis

LION DEE sa k hudbe dostal už v 12tich ked začal tancovať Hip Hop. V 13tich ho zaujal Jungle svojou rytmikou a pestrosťou zvukov....

 

Začal zbierať všetko čo sa dalo od hip hopu cez trip hop, break až po jungle. Vo svojej zbierke ma nespočetné množstvo nosičov od kaziet, CD, MD až k vinylom. S DJingom sa po prvý krát stretol keď mal 16.r. Vtedy hral len z dvoch CD prehrávačov. Bolo to v GOE v Dubnici nad Vahom. No nejak sa tomu moc nevenoval kvôli škole a financiám.

 

Po návrate z vojny sa však všetko začalo meniť. Otvoril sa nový klub /Leeloo/, kde začal chodievať. Boli tam dj cd playery na ktorých sa pomaličky učil narábať z pitchom. Onedlho sa však otvoril daľší klub /AREA 51/. Tam sa rozhodol spraviť svoju prvú Hip Hop party. Začalo ho to nadovšetko baviť a tak sa vo februári 2003 rozhodol kúpiť gramce. Prvú akciu si spravil už hned´ v marci pod nazvom Hip Hop Beetz. V lete 2003 sa mu do rúk dostal kufor asi zo 65 house vinylmi od DJ Wychitavacsa. Niektoré, ktoré ho zaujali si hneď kúpil.

 

Počas hrania house music si zahral na rôznych akciách. Na jar 2004 priniesol jeden jeho kámoš pár DnB vinylov. Z týchto a pár svojich odohral svoj prvý dnb set na festivale Hodokvas 2004. Bol to pre neho tak silný zážitok, že si po nejakom mesiaci objednal asi 20 platní z Anglicka a začal poctivo trénovať. Od tej doby má už celkom slušnú zbierku dnb vinylov. House vinyly začal postupne meniť za dnb dosky. Samozrejme že hip hop na ktorom vyrastal hráva taktiež. Hlavne old school /87-96/. V posledných mesiecoch ho oslovil breakbeat ktorý je jeho srdcu tiež veľmi blízky :)

 

Stihol sa už predstaviť aj v Čechách a na Morave.Hral po boku mien ako su D-Bridge,Nookie,N-Phact,Syncopix a iný.Jeho sety sú energické no niekedy až nečakané.Rád kombinuje rôzne štýly počas hrania,čo dodáva setu iný rozmer.
Za posledné tri roky keď sa presťahoval do Bratislavy sa jeho hudobný rozmer dostal ešte ďalej. Začal hrávať Ghetto Funk, Funky Breaks, Dubstep, Glitch Hop a pod. Na vinyly nezanevrel a začal ich kupovať vo Viedni. Stal sa rezident DJom v NuSpirit Klube a začína hrávať aj v známom Hopkirku.

Kategórie
Video
Kontaktný formulár

mood_bad
  • Žiadny komentár.
  • chat
    Add a review