Aj veľký a obľúbený festival, akým je Let it Roll má svoju pozitívnu a negatívnu stránku. Len pred chvíľou sa skončil ďalší ročník a my sme sa spoločne pozreli na to, čo ľudom vadilo a čo si naopak pochvaľovali.

Cieľom tohto článku nie je šírenie hejtu na stranu organizácie festivalu. Skôr chceme poukázať na chyby, ktoré sa počas festivalu diali, aby sa z nich mohli organizátori poučiť, tým pádom nám priniesť o rok ďalší a lepší festival.

Let it Roll alebo Burning Man

Veľa ľudí sa sťažovalo na prašnosť. Viacerí návštevníci prašnosť dokonca prirovnávali k festivalu Burning Man, ktorý sa koná v Amerike na púšti. Pri spojení páliaceho letného slnka, prachu a vetra sa tomu veru neradno čudovať.

Problémy s vodou

Martin sa vyjadril, že mal veľké problémy s vodou. Sprchy boli strašné, takmer netiekli a boli veľmi vzdialené od kempu. Keď si zaplatíte 0.7 bolta (približne 1.80€) za sprchu tak čakáte minimálne riadne osprchovanie, bohužiaľ nestalo sa.

Monika sa čuduje, prečo sa musí zbytočne platiť ďalších 20€ za kemp. V kempe podľa jej vyjadrenia nič nebolo, ani sprchy a prenosné záchody boli vždy v otrasnom stave.

„Sprchy otrasné, netiekli, ale kvapkali. Od kempu boli vzdialené tak ďaleko, že keď som prišla z tej kvapkajúcej sprchy naspäť do kempu, mohla som ísť zase naspäť. A ešte k tomu stáli 0.7 bolta. Ešte aj za kvapkajúcu vodu si musí človek platiť, keď dá za lístok takmer 100€.”

Veľké problémy boli aj s pitnou vodou. Kohútiky s pitnou vodou vôbec netiekli a na festivale bol problém zohnať si vodu. Ak ste boli veľmi smädní, mohli ste si kúpiť (zvyčajne teplú) vodu, pol litra za 1 bolt (približne 2€).

Veľké rady

Ďalším veľkým negatívom boli dlhé rady na festivale. Už len pri vstupe sa čakalo dlho, a to nehovoriac o radách na stánkoch. Viacerí pripisujú tieto dlhé rady zlému rozpoloženiu festivalu a zle umiestneným plotom.

LiR 18

Foto: Tomáš Novák

Zlá organizácia

Rakúšan Toni sa vyjadril, že je to určite jeho posledný ročník Let it Roll festivalu. Mal podobné problémy ako Martin. Hudbu a stage si síce pochvaľuje, ale všetko ostatné bolo zlé. Na festivale mu chýbal tieň, voda a stage boli veľmi vzdialené. Negatívne sa vyjadril aj na stránku staffu.

Vraj žiadny pracovník z organizácie mu nevedel odpovedať na základne otázky ohľadne vrátenia pohárov, alebo mu nevedeli povedať prečo autobus ráno nejde. Prekvapený bol aj z SBS služby na festivale čo podľa jeho vyjadrenia “lovili drogy” a nechávali si ich pre seba.

Ochranka bola podľa Martina až veľmi hrubá, prehľadali vám aj posledný kút peňaženky, vyhadzovali deodoranty a vylievali nápoje, ktoré ste si kupovali v areáli.

Problém ste mohli mať aj keď ste prišli k areálu s taxíkom, ktorý Let it Roll nemal zazmluvnený. Taxíky, ktoré neboli “LiR Friendly” k areálu nepúšťali a samozrejme, že “LiR Friendly” taxíky boli aj drahšie.

Barmani si dávali sami sprepitné?

Angličan Morton sa vyjadril negatívne na stranu barmanov, ktorí na festivale boli. Vraj keď si pozeral spätne platby od Intellipay zistil, že barmani si bez jeho vedomia účtovali sprepitné. Na bare sa bolo taktiež problém dorozumieť po anglicky a chýbali aj chladené nápoje.

Na záver

Na záver by sme určite chceli pochváliť stage dizajn, zvuk a line up. Na to snáď krivé slovo nepovedal nikto. Bohužiaľ festival nie je len o hudbe.  Návštevníkom festivalu treba zabezpečiť aspoň základné veci na prežitie.

Vyjadrenie organizátorov

Tento článok sme poslali aj organizátorom festivalu, aby sa nám mohli vyjadriť na margo avizovaných negatív. Dnes (8. 8.) nám poslali ich oficiálne zhodnotenie, ktoré môžete nájsť aj na ich oficiálnom webe. Prečítaj si: Zhodnotenie Let It Roll 2018 – Poděkování

 

 

Zanechaj komentár