TOP 10 drum & bass skladieb pre rok 2019?

0
32

Rok 2019 sa pomaly, ale isto blíži ku koncu. Bol to rok veľmi silný a zaujímavý pre drum & bass. Vyšlo kopec dobrého drum & bassu, veľa albumov, skladieb a EP. V tomto článku som pre vás vybral len to najlepšie, najpopulárnejšie a najkvalitnejšie čo tento rok dal.

Enei – Widowed

Začneme týmto pre mňa bombovým trackom od Eneia. Z jeho rodných Ruských končín vyprodukoval pre mňa jednu z top experimentálnejších skladieb, ktorá ma po vypočutí ihneď premenila na bassface monštrum.

UrbanDawn ft. Tyson Kelly – Come Together

Najprv som túto skladbu započul v už-si-nespomínam-akom mixe s jasným záverom, že ju jednoducho musím mať! Zistil som však, že skladba je dostupná iba ako nevydaný bootleg (pirátska verzia / remix) od UrbanDawn-a. No dotyčným stranám sa podarila spraviť dohoda na autorských právach, na naše šťastie, pretože z toho vznikla jedna pecka, ktorú si môžeme vypočuť koľko nám uši ráčia.

Dimension – Desire

Letná drum & bass hymna tohoto roku bola pre mňa bez pochýb skladba Desire od Sub Focus & Dimension. Výborná energická vec.

Anile – Constant Reminder ft. MC DRS

DRS je momentálne asi najlepší drum & bass vokalista. Spoločne s Anile vytvorili mega výbornú emotívnu vec, ktorá nenechá nikoho chladného.

DLR, Ill Truth & Gusto – New Era

V podstate ešte stále čerstvá skladba z kuchyne Sofa Sound Bristol, ktorú má pod palcom DLR. Zo spojenia DLR, Ill Truth a MC Gusto vznikla funky experimentálna vec so zaujímavým synthom.

Sub Focus – Solar System

Festivalovej hymne Desire od Dimension vysoko konkuroval Solar System od Sub Focus. Taktiež vysoko energická vec s atmosferickým introm rúcala stage na všetkých letných drum & bass festivaloch a stále ju počuť aj v kluboch a halovkách.

Current Value – End Game

Skladby od Current Value sú jedinečné, kreatívne a energické. Táto priam až nechutná vec, ktorá vyšla na Korsakov Compilations pt. 2 ukazuje skill toho pánka.

UK Apache with Shy FX – Original Nuttah 25 (Chase & Status Remix ft. Irah)

Chase & Status vydali tento rok svoj nový album “RTRN II JUNGLE” inšpirovaný 90’s jungle drum & bassom. Zašli pri tom dokonca na Jamajku, kde skladby nahrávali. Z ich výletu zišiel aj tento remix na absolútnu klasiku Original Nuttah 25.

Lenzman – Roseland

Pri počúvaní tejto skladby mám v sebe stále silnú spomeniku na svoj výlet pred dvoma rokmi v Sardínií, konkrétne na festival Sun and Bass. Táto skladba mi ho perfektne pripomína.

LSB & DRS – Faded

LSB & MC DRS je dobre známe kombo. Spoločne ich môžeme počúvať v ich Space Age mixoch a teraz dali von aj album The Blue Hour. Z viacerých klenotov, ktoré sa tu nachádzajú vypichnem skladbu Faded, na ktorú bol spravený aj klip.

Vo mne tieto skladby najviac rezonovali v roku 2019. Do komentára môžeš napísať, akú myslíš, že som nespomenul 🙂

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here