Prečo sa na akciách kričí “Poď, poď, poď”?

0
63

Každý z nás sa ocitol počas párty v dave, ktorý vrieskal známu frázu “poď, poď, poď“. Možno si sa rovnako ako my zamyslel, čo je za tým. Opýtali sme sa za teba.

Crowd hype

Odpoveď na túto otázku je  logická – jedná sa o spätnú reakciu raverov na hranie DJ-a. Kričí sa vždy pred dropom alebo ako povedal LS3KE počas stoptime. Raveri sa snažia takto  vyhecovať DJ-a, aby dal do svojho hrania čo najviac.

Táto fráza je spájaná prevažne s mladšou generáciou avšak myslím si, že to nie je úplne vždy pravda. Niektorí chápu  frázu “poď, poď, poď” aby hral DJ tvrdšie, prípadne to je pre nich “stále málo“. Raveri sa môžu takouto formou “hecovať” medzi sebou pri tancovaní.

Poď má už aj svoj vlastný merch zdroj:dnbwear.eu

Ako to celé vzniklo?

Viacerí  považujú za autora tejto frázy Matúša H. prezývaného aj “Zemák”. LS3KE, ostrieľaný DJ, spomína, že toto heslo vo forme “Dávaj, dávaj, dávaj” sa kričalo už za čias No. 3 klubu. Čo môže byť približne rok 2000. Peter taktiež spomína, že keď bol v Prahe tak tam mali svoje vlastné heslo “Jedem bordel“.

Čo na to DJ-i?

Spýtali sme sa aj na názor DJ-ov a ich pohľad, keď im pod pódiom poslucháči robia takýto kotol. Aj keď niektorí sa vyjadrili, že je to lepšie ako keby boli všetci ticho, tak väčšina sa vyjadrila práve negatívne a dokonca ich to vraj aj vyrušuje.  DJ Redface si taktiež v duchu hovorí “Kam mám kurva ísť” a DJ-ka B-Complex  dala radu začínajúcim DJ-om, nech si dajú meno Poď a budú mať hneď veľký fanbase.

Text: Andrej
Korekcia: Janka

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here