Kto je Bestial?

0
50

Jeho produkciu si už mohol zachytiť na sociálnych médiach. Kto je DJ a producent Bestial?

Štefan “Bestial” Miticzký

K produkovaniu sa dostal niekedy pred siedmymi rokmi, kde skúšal v prvom DAW robiť melódie len zo srandy a recesie, no neskôr tomu začínal prísť viac na chuť a snažil sa to začať robiť aspoň kúsok seriózne. Začínal od progressive house, electro a hip-hopové a trapové beaty, ale nakoniec sa vrátil k nefalšovanému tvrdému a temnému drum & bass.

Štefan, ďakujem že si si na nás našiel čas. Vedel by si sa v krátkosti predstaviť ľuďom čo ťa nepoznajú?

Ahojte, vlastným menom sa volám Štefan a vystupujem pod pseudonymom Bestial. Mám 22 rokov a pochádzam z mesta Lučenec, ale momentálne žijem a pracujem v Nitre. Som producent a DJ hardcore/crossbreed drum & bass.

Ako si sa dostal k produkovaniu?

K produkovaniu som sa dostal úplne náhodou tým, že som si na jednom fóre našiel FL Studio na tvorenie hudby, tak som ho len tak zo srandy stiahol a začal som sa v ňom len tak zabávať a skúšať čo sa tam dá všetko robiť. Nejako extra som tomu ešte vtedy nedával pozornosť a bral som to zatiaľ len na báze zábavy.

Spomínaš si na svoju prvý track, ktorý si vydal?

Spomínam si na track, ktorý som úplne ako prvý dal na svoj SoundCloud a mám ho tam doteraz ako počítadlo, ako dlho sa už venujem hudbe. Je to nejaký liquid drum & bass ktorý je poskladaný asi zo 4 loopov z nejakého sample packu takže žiadna sláva.

Ako si prišiel k svojej prezývke?

Pred tým, ako som sa volal Bestial som mal iný pseudonym, ale ten sa k hudbe, ktorej som sa začal venovať nehodil, tak som sa to snažil zmeniť na niečo čo by vystihovalo moju produkciu a sety. Chcel som aby tam bola nejaká slovná hračka. Najprv to malo byť Basstial, lenže to sa nevyslovovalo úplne najlepšie ako som chcel, tak som to dal do formy čítaj ako vidíš a vzniklo z toho Bestial.

Hral si už na nejakej párty?

Hral som zopár rokov svojmu nábytku a susedom podo mnou, ale mám za sebou niekoľko lokálnych parties a nejaké väčšie a serióznejšie udalosti. Naposledy to bolo v Subclube v Bratislave a dúfam že to bude ešte pribúdať.

Aký je tvoj obľúbený klub a prečo?

Ťažko povedať, ale asi to bude náš lokál v Lučenci Slimák pub, kde som prišiel úplne prvý krát do styku s hraním. Aj moje prvé dnb parties odštartovali práve tam, takže je to pre mňa srdcová záležitosť.

Čo momentálne môžeme nájsť v tvojom playliste okrem dnb?

Okrem drum & bass počúvam hlavne asi hip hop/rap. Najnovšie ASAP Rocky – Testing a idem si aj nový album od Jicksona a Viktora Sheena – Grál. Potom tam bude hlavne starší hip hop od Biggieho cez N.W.A a zo Slovenských si idem Moju reč a Gleba.

Tvojich TOP 5 trackov momentálne?

Momentálne to budú veci, čo ešte nemám tak napočúvané, aj keď sú staršie, ale pre mňa to sú:
3RDKND (Donny x Forbidden Society x Katharsys) – Fire & Blood
Nagato – Comeback
East Kingdom – Stronger
BSA – Savage
Gorebug – The Survivor

Tieto asi nevynechám v žiadnom sete.

Tvoj obľúbený slovenský a zahraničný DJ?

Ak by som mal hodnotiť hlavne technickú stránku veci, tak za zahraničia to bude určite A.M.C a zo Slovenska sa mi vyberá ťažšie, ale povedal by som asi Subtension.

Bestial na DNB Tripe s Kutlom

Párty na ktorú rád spomínaš?

Určite to bude DNB Trip s Kutlom v Pezinku, kde som to uzatváral, ale ľudia si to stále išli aj o 4 ráno a nebolo im dosť ani po záverečnej, skvelý pocit 🙂 .

Máš radšej klubovú atmosféru alebo festivaly?

Zložitá otázka, u mňa má navrch festivalová atmosféra, kde na pár dní je to niečo ako domov, ale mám rád aj klubovú atmosféru, bude to niekde tak 51/49 pre festival.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Cez týždeň som v práci a po práci sa povenujem priateľke, keď mám chuť tak sa snažím niečo stvoriť podľa možností alebo sa pripravujem na hranie ak nejaké mám cez víkend. Keď nemám nápady tak väčšinou buď hrám PS4 alebo pozeráme filmy s priateľkou. Cez víkend, ak nemám žiadne povinnosti tak väčšinou len chill s priateľmi a resetovanie hlavy.

Oslovili ťa nejaké zaujímavé vydavateľstvá skrz produkciu?

Zatiaľ nie, až na to že som si písal s Triamerom z Triamer Recordings, ale ešte asi nemám dostatočnú kvalitu na nejaký label. Dúfam, že aj to raz príde.

Robíš si master sám?

Väčšinu trackov si dávam mastrovať u Audio Wizzards, ale posledný track som si robil master sám.

Inšpiruješ sa niekým pri produkcií?

Snažím sa neinšpirovať, aby som neznel ako niekto druhý. Skôr sa inšpirujem po stránke mixdownu alebo masteru, ale niekedy keď si popúštam nejaké tracky tak dostanem nápad čo by som vedel vyladiť vo svojom, takže nejaká inšpirácia tam je, ale v menšom rozsahu.  

Aká je pre teba najtažšia čast pri produkovaní?

Moja achillova päta bude asi robenie perkusíí a groovu v tracku a celkovo musím vychytávať viac mixdown na čistý zvuk.

Budeš v blízkej dobe hrať na nejakej zaujímavej párty?

Nechcem predbiehať udalosti, ale malo by sa konať niečo zaujímavé, ale zatiaľ si to nechám pre seba 😉 .

Chystáš nejaké zaujímave releasy?

Chystám collab s The X z Drumatchu, ale mali sme zopár technických problémov.

Tvoj obľúbený alkoholický nápoj?

Gin&Tonic alebo Gin&Sprite

S čím sa zabávaš vo voľnom čase?

Buď hrám PS4, venujem sa frajerke alebo sa zabávam stále hudbou.

Tvoje vysnívané hranie?

Určite by som si niekedy chcel zahrať na nejakom open air alebo nejakej halovke.

Kde sa vidíš za 2 roky?

Ťažko predpovedať budúcnosť. Určite by som chcel mať za sebou nejaké releasy na nejakých labeloch a veľa hraní za sebou a uvidíme ako sa to bude ďalej vyvíjať.

Ak sa ti páčil tento rozhovor alebo sa ti páči Bestialova produkcia, nezabudni ho sledovať na sociálnych sieťach.

Facebook

SoundCloud

MixCloud

Najbližšie si budeš môcť vypočuť Bestiala napríklad aj na DNB Tripe w/ Subtension

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here