Hudnbné novinky #3

0
16

Poď si s nami zrekapitulovať drum & bass novinky, ktoré vznikli u nás na Slovensku a Česku.

Simple Souls – Cosmic Brownies

Zo stovežatej Prahy ordinuje Slovák Simple Souls svoje pozitívne melódie. Na labeli Boomerang mu vyšiel dvojsingel Cosmic Brownies, ktorý v sebe perfektne kominuje prvky jazzu a hip-hopu.

Trilo & Vegas – Rush

Pefektný rolujucí neurofunk od monštier Trilo & Vegas (Vegas pôsobí v skupine Bad Company). Ak dokopy spočítame roky ich skúsenosti s tvorbou drum & bassu, napočítali by sme ich možno aj niekoľko desiatok.

Zound / Sulex – Resound / Acid

Na anglickom vydavateľstve Lost The Plot sme mohli spozorovať release od dvojice Zound. Dvojsingel Resound / Acid, je výborne technicky prepracovaný drum & bass, aký aj od tejto dvojice môžeme čakať.

Dephzac – Against The Flow LP

Výborny a všestranný album vydal tento mesiac Dephzac. Jeho Against The Flow LP, kde napríklad účinkuje Kutlo, Philip TBC, MC Jimmy Danger alebo GRŇA ti určite spestrí tvoj playlist.

20 Years Of Technique

Label Technique oslavoval svojich 20 rokov formou ich remixového albumu. Nájdeš tam remixy na viaceré už “legendárne” skladby, napríklad aj na skladbu “Can You Feel It” originál od Drumsound & Bassline Smith, ktorý si zobral na starosť L Plus.

VA – Fluid

Na labeli Bad Taste Recordings, ktoré sa väčšinou zameriava na neurofunk, vyšlo viac experimentálnejšie a liquidové EP Fluid. Svoj half-time track Proton tam má aj Minor Rain.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here